Якщо ви готові зробити свій позитивний внесок у розвиток Veedol в Україні — ласкаво просимо до команди професіоналів!

База знань


Q1. Які функції моторної оливи?
Моторна олива має наступні функції:
Олива у зменшує тертя і знос деталей двигуна
Очищення та розчинення бруду і відкладень
Герметизація двигуна
Охолодження
Q2. Яку оливу я повинен використовувати в двигуні мого автомобіля?
Ви повинні перевірити, яка олива рекомендована виробником транспортного засобу (інформація доступна в керівництві транспортного засобу), а потім перейти до www.veedol.com.ua вибрати і відповідну оливу.
Q3. Як я дізнаюся, що олива підходить для мого автомобіля?
Будь ласка, порівняйте інформацію на етикетці пляшки оливи Veedol, з характеристиками оливи виробника транспортного засобу, які рекомендовані в керівництві з експлуатації. Або зв’яжіться з VEEDOL за порадою.
Q4. Яка система класифікації згідно АСЕА і API, що за абревіатура САЕ?
АСЕА, API і по SAE описує і вимоги до моторних олив. АСЕА (Європейська асоціація виробників автомобілів) і API (Американського нафтового інституту) визначають вимоги виробників дорожніх транспортних засобів стосовно хімічних властивостей і технічних моторних олив.
Приклад: АСЕА А3/В4, для бензинових і дизельних двигунів, а API:SN для бензинових двигунів, а також по API:СЈ-4 для дизельних легкових автомобілів і легких комерційних автомобілів.
САЕ, Товариство інженерів автомобільної промисловості, визначає класифікацію в в’язкості мастильного матеріалу.
Приклад: SAE 5W-30 для моторної оливи, а SAE 75W-80 для трансмісійної оливи.
Приклад: VEEDOL класи: VEEDOL Sintron Longlife III 5W-30 і VEEDOL Gear Oil Special HD 75W-90.
Q5. Що означає в'язкість?
В’язкість є показанням текучості (тонкий, товстий і середній) мастильного матеріалу.
Високе число вказує, що олива ‘товста’, наприклад САЕ 50 для моторної оливи чи САЕ 140 для трансмісійної оливи та низьке (дуже) число – олива ‘тонка’, SAE 5W для моторної оливи або SAE 75W для трансмісійної оливи.
Сьогодні найпоширеніша моторна або трансмісійна олива буде в’язкістю SAE 5W-30, відповідно SAE 75W-90.
Це так звані всесезонні масла, які можна використовувати влітку і взимку (всі сезони). W в клас в’язкості вказує на зимовий клас для більш низьких (взимку) температур.
Q6. Яку роль відіграє в'язкість моторної оливи?
Правильна і рекомендована в’язкість оливи є гарантією безпечного змащення двигуна при будь-яких температурах навколишнього середовища.
Q7. Чи можу я використовувати ту ж оливу і взимку і влітку?
Сьогоднішні сучасні всесезонні мастила (див. також питання 5) можуть бути використані протягом літа та зими.
Універсальні оливи існують з сімдесятих років і можуть бути легко впізнанні подвійними цифрами, наприклад, SAE 5W-40, 5W в зимовий період або 40 в літній період. Всі VEEDOL моторні оливи і майже всі трансмісійні оливи універсальні.
Q8. Яке масло підходить для турбодизельних двигунів?
В цілому всі сучасні легкові автомобільні моторні оливи можуть використовуватися у турбованих дизелях, подивиться інформацію про оливу на етикетці. В минулому спеціальні дизельні і турбодизельні оливи були рекомендовані через більш високе навантаження/деформацію на оливу при більш високій робочій температурі дизельного двигуна (особливими з турбо) і більш високим забрудненням масла. Всі VEEDOL моторні оливи для легкових автомобілів і вантажних автомобілів підходять для використання в бензинових, дизельних і турбодизелних двигунів.
Q9. У чому різниця між синтетичною і мінеральною оливою?
Олива складається з базового масла та присадок. Мінеральна олива, має 100% вміст мінерального базового масла. Синтетична олива має в ідеалі мати 100% вміст синтетичних базових масел, але дуже часто зі спеціальним гідрокрекінгом високої якості або синтетичним базовим маслом. Портфель мастильних матеріалів VEEDOL містить синтетичні, напівсинтетичні (нетрадиційні) і мінеральні моторні і трансмісійні масла.
Q10. У чому перевага (дуже) тонких олив, наприклад, SAE з ват SAE 0W-30 або 5W-30?
Перевага тонких олив – це легкий запуск двигуна, що працює в низьких (заморожуванні) температурах і миттєве змазування всіх деталей двигуна при його запуску. Дуже тонкі масла, такі як 0W-30 і 5W-30, рекомендовані в останні пару років, спеціально розроблені, щоб поліпшити економію палива. Для повноти картини нафтової промисловість також розроблено трансмісійні оливи, що економлять паливо. Менша витрата палива означає менше забруднення і часто менше податків пов’язаних з автомобілями.
VEEDOL Sintron Longlife III 5W-30, Sintron V 0W-30, Powertron C3 Ultra 0W-30, Gear Oil Special HD 75W-90 і Gear Oil LD 75W-80 це кілька зразків олив серії VEEDOL для економії палива.
Q11. Чому необхідно перевіряти рівень оливи в двигуні часто/регулярно?
Правильний рівень моторної оливи має важливе значення для правильного змащення двигуна. А (занадто) низький рівень оливи в двигуні призведе до високої температури оливи і може привести до погіршення змащення, додаткового зносу або навіть втрати мастила.
Q12. Коли ви перевіряєте рівень оливи в двигуні?
Необхідно перевіряти рівень оливи в двигуні при кожній заправці палива або перед довгою подорожжю. Багато сучасних автомобілів мають сигнальні індикатори низького рівня моторної оливи, див. керівництво користувача. Перевірте рівень оливи і долийте, якщо контрольний індикатор рівня оливи загоряється.
Увага: Не плутайте попереджувальний індикатор рівня оливи з контрольним індикатором тиску оливи. Негайно зупиніть двигун, коли контрольний індикатор тиску оливи загоряється! Перевірте причину; це може бути низький рівень оливи. Якщо ні, то викличте дорожню службу для (професійної) допомоги
Q13. Як перевірити і долити моторну оливу?
Процедура перевірки і доливання оливу в ваш двигун описана і показана в керівництві по експлуатації вашого автомобіля. Переважно моторну оливу перевіряють, коли двигун ще гарячий і чекають кілька хвилин після зупинки двигуну. Перевірте, чи автомобіль розміщений рівно та протріть щуп чистою з не пухнастою тканиною або паперовою серветкою. Залийте свіжу моторну оливу VEEDOL, коли рівень знаходиться поблизу мінімальної позначки. Не переливайте! Різниця між мінімальною та максимальної позначки на щупі в основному близько одного літра. Завжди беріть з собою запасну одно літрову пляшку з свіжою моторною оливою VEEDOL правильного сорту з собой (в багажнику автомобіля).
Q14. Чому Ви повинні міняти моторну оливу регулярно?
Завдання моторної оливу серед інших речей, зменшити знос, очистити і розсіяти забруднення і відкладення з процесу горіння. Високі температури в двигуні і оливі викликають окислення оливи. Всі ці фактори в сукупності чинять негативний вплив і є причиною того, що моторна олива має бути змінена через регулярні проміжки часу.
Q15. Коли ви міняєте моторне масло?
Стандартні інтервали заміни для моторного масла наведені в розділі сервіс і технічне обслуговування керівництва по експлуатації і відрізняються від двигуна до двигуна і від виробника автомобілів до виробника автомобілів. Інтервали заміни можуть варіюватися від 15.000 40.000 км, але граничний термін не більше 2 років. Радимо міняти моторне масло частіше, принаймні, один раз на рік, якщо ви їздите часто на короткі відстані або маєте невеликий пробіг в рік (менше 10.000 км).
Всі марки моторної оливи VEEDOL повинно бути змінені в рекомендованих інтервалах заміни.
Q16. Коли потрібно міняти масляний фільтр двигуна?
Рекомендований інтервал зміни для масляного фільтра також наведений в розділі сервіс і технічне обслуговування керівництва по експлуатації. Залежно від інтервалу обслуговування двигуна рекомендується міняти масляний фільтр при кожній зміні оливи.
Q17. Чи можу я змінити моторну оливу і масляний фільтр самостійно?
Так і ні. Все залежить від ваших навичок і наявності у вас потрібних інструментів. Якщо так, подбайте про утилізацію відпрацьованої оливи і фільтра (хімічні відходи). Якщо ні, зверніться в сервісний центр/майстерню, де зможуть змінити оливи і масляний фільтр. І позбудуться від відпрацьованої оливу і фільтр.
Q18. Що мені робити з відпрацьованою оливою і старим масляним фільтром?
Ви повинні позбутися від відпрацьованої оливи і старого масляного фільтра на місці офіційної утилізації відходів.
Не допускаєтьсяутилізувати оливу будь-яким іншим способом або викидати масляні фільтри в бункер.”
Q19. Що робити, якщо спалахує контрольний індикатор моторної оливи?
В залежності від того, чи є функція індикації попередження оливи, тиску олив або низького рівню оливи. Зверніться до посібника з експлуатації в разі виникнення сумнівів. Негайно зупиніть двигун, коли світиться контрольний індикатор тиску масла і перевірте рівень масла. Долийте рекомендовану моторну оливу VEEDOL при низькому рівні оливи в двигуні. Потім запустіть двигун і переконайтеся, що контрольний індикатор тиску масла гасне. Якщо ні – зупинить двигун і викличте дорожню службу для (професійної) допомоги..
Якщо горить контрольний індикатор рівня оливи – перевірте рівень оливи і долийте рекомендовану моторну оливу VEEDOL. Переконайтеся, що контрольний індикатор рівня оливи гасне після доливання моторної оливи. Дивіться також Q12.
Q20. В чому може бути причина диму, що виходить з вихлопної труби?
Це залежить від кольору диму.
Синій/чорний дим це означає, що двигун спалює оливу (витрата оливи). Частіше перевіряйте рівень оливи і зв’яжіться з вашим сервісним центром або до дилером за консультаціями. Можливо також, що моторна олива була перелита.
Чорний дим вказує, що спалювання двигуном надлишкового палива. Зв’яжіться з своїм сервісним центром/дилером для консультації.
Білий дим при холодному двигуні (після запуску двигуна) вказує, що двигун спалює вологу (конденсат) від вихлопних газів. Він зникне, коли двигун досягає нормальної робочої температури (від 5 до 10 хвилин)
Білий дим з теплим/гарячим двигуном указує на проблему витоку (внутрішнього) з системою охолодження двигуна, які дуже часто можуть бути пов’язані з прокладкою головки циліндра. Заглушіть двигун і викличте дорожню службу або ваш сервісний центр або дилера.
Q21 В чому може бути причина дивного звуку з двигуна або коробки передач?
Може бути багато причин, від дуже низького рівня масла до механічних пошкоджень, наприклад, в таких областях, як розподіл, підшипники і шестерні. В таких випадках зупиніть автомобіль, виключить двигун і викличте дорожню службу.
Q22. Транспортне обслуговування/техобслуговування
Обслуговування автомобілів через рекомендовані інтервали має важливе значення для нормального функціонування і продовжує термін служби Вашого автомобіля. Перевіряють рівні оливи і флюїдів двигуна, коробки передач, система охолодження, зчеплення і/або гальмівної системи, кермові і вітрові промивних системи, перевіряють або замінують фільтри. Крім того перевіряються: електрика, гальма, підвіска і шини.
Проміжки обслуговування відрізняються по маркам і компонентів автомобіля, а для для безпечної роботи рекомендується робити перевірку не рідше одного разу на рік. Багато чого можна зробити самостійно. Якщо ні, звертайтеся в сервісний центр/майстерню.
Q23. Догляд за автомобілем, коли автомобіль не використовується протягом тривалого періоду.
Перевірте рівень масла системи і охолодження перш ніж запустити двигун. Перед тим, як поїхати, будь ласка, перевірте гальма (зокрема, ручні гальма) і стан, профіль і тиск всіх шин (включаючи запасне колесо).
Q24. Догляд за автомобілем влітку і взимку.
Крім ‘стандартних’ перевірок див. питання Q22. Особлива увага повинна бути приділена системі охолодження.
Перевірте також захист від замерзання до зимового періоду, а також систему склоочисника. Крім того, стан приводного ременя для водяного насоса, генератора, підсилювач керма і кондиціонер. І, нарешті, (зарядку) стан батареї.
Підказка: Також включайте систему кондиціонування повітря один раз на місяць у зимовий протягом короткого проміжку часу.
Q25. Догляд за автомобілем перед довгою поїздкою.
Завжди перевіряйте рівень моторного масла і системи охолодження перед довгою поїздкою. Знову перевіряємо рівень масла в двигуні після тривалої поїздки. Також перевірте та відрегулюйте при необхідності (залежно від додаткового навантаження) тиск в шинах.
Q26. Догляд за автомобілем при несприятливих умовах експлуатації, наприклад, коротких поїздках і автотуризмі.
Аналогічно нормальній експлуатації автомобіля, проте інтервали повинні бути більш частими чи коротшими.
Q27 Як добитися максимальної економії палива?
В основному вашим стилем водіння або іншими словами, правою ногою. Їздити і плавно гальмувати, зміщуватися до наступної передачі на ‘середніх’ обертах. Вимикати двигун при тривалих зупинках (наприклад, чекаємо міст або залізничний переїзд). І регулярно перевіряйте тиск в шинах.
І, звичайно, використання, якщо це дозволено і рекомендується, олив VEEDOL що економлять паливо!
Порада: Перейдіть на сайт VEEDOL і отримайте додаткові відомості про оливи що економлять паливо!
VEEDOL Sintron Longlife III 5W-30, Sintron V 0W-30, Powertron C3 Ultra 0W-30, Gear Oil Special HD 75W-90 і Gear Oil LD 75W-80 це кілька зразків з серії олив VEEDOL для економії палива.
Гаряча лінія
(067) 364-40-60